شماره دفتر مرکزی:02126358234
تهران، خیابان شریعتی، خیابان یخچال، بعد از سینما قلهک، نبش بن بست زهره، پلاک 1/1، واحد 3.

معــــرفـــــــی پروژه

همه‌ ما در مسیر سرمایه ‌گذاری به دنبال ایجاد یک سبد دارایی ارزنده و استفاده از فرصت‌های سرمایه‌گذاری بهینه هستیم، طراحی این ساختار به صورت حرفه‌ای مهارت بالایی می‌طلبد و در کنار آن لازم است در بازار‌های مختلف مورد توجه با دیدگاه حرفه‌ای و مهارت‌ و ارتباطات مناسب فعالیت کنیم. پروژه شرکت سرمایه ‌گذاری مشترک آسا برای طراحی و اجرای همین مسیر طراحی شده تا با طراحی برنامه استراتژیک سرمایه ‌گذاری بتواند بخشی از نیاز سرمایه‌گذاران را پاسخگو باشد. شرکت سرمایه‌ گذاری مشترک با ایجاد یک پورتفوی دارایی در بازارهای مولد قانونی و قابل تحلیل اقتصادی در کنار جمع آوری نیروهای زبده و باتجربه در حوزه‌های مختلف سرمایه گذاری و تلاش برای بهینه کردن نسبت بین ریسک و بازده فعالیت‌های اقتصادی وباعث افزایش بهره‌وری و بازدهی اقتصادی می¬شود، در واقع این شرکت نمونه‌ی قاعده‌مند و تجربه شده‌ صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی‌ است که بصورت شرکت سهامی خاص عمل می کند و به نسبت سرمایه ی سهام دار به او سهام اختصاصی تعلق می گیرد.

سرمایه اولیه و حوزه‌های فعالیت شرکت

آغاز فعالیت این شرکت با دارایی هزار میلیارد ریال، معادل یکصد میلیارد تومان بوده است که این سرمایه از طریق آورده سهام داران تامین شده است. بطور کلی و در بلند مدت فعالیت سرمایه‌گذاران شرکت می‌تواند در حوزه‌های بازار مالی، فلزات گران ¬بها، املاک و ساختمان، کسب و کارهای دانش ‌بنیان، صنایع کوچک، حوزه انرژی، حوزه ارزهای دیجیتال، معدن بزرگ و سایر حوزه‌های مولد اقتصادی باشد؛ با توجه به محدودیت سرمایه اولیه، مسیر شرکت ابتدا از حوزه‌های تجربه ‌شده و مطمئن بازارهای مالی، فلزات گران بها و املاک آغاز خواهد شد، اما در ادامه مسیر و براساس برنامه‌ای سه ساله، شرکت به سمت سرمایه ‌گذاری در صنایع و کسب و کارهای متوسط و ایجاد مالکیت در شرکت¬های ارزنده در حوزه‌های فعالیت خود، با هدف تامین قسمت‌های مختلف زنجیره شرکت، حرکت خواهد کرد. به نوعی شرکت از یک مسیر مشخص توسعه، تبعیت خواهد کرد و طی آن به صورت مرحله به مرحله در زمان و شرایط مناسب، فعالیت‌ها گسترش بیش ‌تری پیدا خواهند کرد.

ساختار حقوقی و مالکیتی

شرکت از نوع سهامی خاص و با موضوع سرمایه‌‌ گذاری در حوزه‌های مولد اقتصادی فعالیت خود را آغازکرده و تعداد سهام منتشر شده در شرکت بیست هزار سهم است که به نسبت مشارکت افراد در تامین سرمایه شرکت، به سرمایه ‌گذار منتقل می‌شود. ساختار مجمع و هیات مدیره مانند سایر شرکت‌های سهامی خاص در این شرکت نیز جاری است و با هدف افزایش شفافیت و صحه گذاری برعملکرد مالی از شرکت حسابرس معتمد بورس اوراق بهادار، برای نظارت، بازرسی و حسابرسی اسناد مالی شرکت استفاده می‌شود. همچنین تعداد اعضای هیات مدیره همراه با مدیرعامل جمعا 5 نفر خواهد بود. با وجود لزوم برگزاری جلسات منظم هیات مدیره و اعلام گزارشات لازم به مجمع محترم، از ابتدای فعالیت شرکت، سامانه اطلاع رسانی اجرا خواهد شد و کلیه سهام‌داران محترم می‌توانند با ورود به سایت، به آخرین اطلاعات منتشر شده از پروژه‌های مختلف، ارزش دارایی‌های شرکت در حوزه‌های مختلف و آخرین برنامه‌های هیات مدیره و شرکت دسترسی کامل داشته باشند.

ساختار شفافیت

در این پروژه 2 واحد جهت شفافیت هرچه بیشتر حوزه ها انجام وظیفه می کند. واحد اول یک شرکت مشاور سرمایه گذاری که وظیفه بازرسی شرکت را دارند و از تمامی نقاط شرکت بازدید و گزارش تهیه می کند و در پنل سهام داران ارائه می دهد. واحد دوم توسط یک حسابرس معتمد سازمان بورس که دارای گرید a می باشد اداره می شود، که موظف به بررسی تمام صورت حساب های مالی شرکت می باشد.

ساختار داخلی

ساختار شرکت متشکل از مجمع ،هیئت مدیر، مدیر عامل، بخش مالی و حقوقی، بخش طرح و برنامه ریزی و توسعه، بخش کنترل پروژه می باشد.

مجمع: تشکیل شده از تمامی سهمامدارن می باشد و وظیفه آن تصمیم گیری و رای گیری درخصوص اعضا هیئت مدیره اهداف سالانه و اساس نامه و برنامه ریزی های جامع می باشد.

هیئت مدیره: وظیفه اصلی هیئت مدیره نظارت بر کار مدیر عامل، تصمیم گیری در خصوص انجام یا رد پروژه ها و تخصیص منابع می باشد.

مدیر عامل: وظیفه مدیر عامل شامل مدیریت، نظارت، تصمیم گیری، هدایت افراد و انتخاب پروژه ها برای ارائه به هیئت مدیره و ایجاد ارتباط بین بقیه بخش ها می باشد.

بخش مالی: متشکل از یک تیم کامل حرفه­ای برای تخصیص صحیح منابع مالی بین پروژه، بوجه بندی، نظارت مالی بر پروژه و ارائه صورت مالی بصورت دوره ای و فصلی، سالانه و پروژه ای به بخش حسابرسی می­ باشد.

تیم حقوقی: متشکل از مشاوران و وکلا مجرب می ­باشد که وظیفه این بخش مشاوره دادن از نظر حقوقی به مدیرعامل و هیئت مدیره و عقد قراردادهای پروژه­ ها، پیگیری و انجام فعالیت­ های قانونی و حقوقی شرکت می ­باشد.بخش طرح و برنامه ریزی و توسعه: این تیم برای هر حوزه­ی سرمایه گذاری مجزا می­باشد، یعنی هر حوزه تیم مخصوص خود را دارد و وظیفه این بخش تحقیق و مطالعات میدانی، ایجاد و ارائه پروژه های جدید در چهارچوب استاندار های از قبل تعیین شده به هیئت مدیره و مدیر عامل می باشد، که مدیریت بتواند از روی گزارشات این تیم تصمیم به انجام یا رد پروژه بگیرد.

کنترل پروژه: در این بخش هر حوزه سرمایه گذاری تیم مخصوص خود را دارد، که کار این تیم از شروع هر پروژه آغاز می­شود و وظیفه آن بررسی پروژه، جهت درست انجام شدن آن و ارائه گزارش به مدیریت می ­باشد.

مکانیزم ایجاد شرکت های تابع

شرکت در جهت توسعه خود تصمیم به ایجاد شرکت های زیر مجموعه دارد، در این راستا شرکت سرمایه گذاری مشترک آسا به عنوان شرکت مادر فعال می باشد. طبق برنامه ریزی های شرکت هدف از ایجاد این شرکت ها در جهت نیازهای شرکت برای کم کردن هزینه ها و همچنین ایجاد درآمد خارج از مجموعه می باشد.

ساختار سرمایه گذاری

پروژه هایی که توسط هیئت مدیره، مدیرعامل، مجمع، بخش توسعه و یا بخش خارجی پیشنهاد می شود و به دست هیئت مدیره و یا مدیرعامل می رسد، تحویل تیم طراح و برنامه ریزی داده خواهد شد. این تیم، تحقیقات و مطالعات لازم را طبق استانداردهای داده شده انجام داده و پس از کسب استاندار های لازم تحقیقات و مطالعات به هیئت مدیر داده می شود و تیم مالی هم نظر خود را نصبت به پروژه و الویت انجام پروژه، تخصیص منابع مالی پروژه را به هیئت مدیره و مدیر عامل ارسال می شود. بخش مدیریت در صورت نیاز می تواند از بخش خارجی برای مشاوره های لازم جهت دادن رای خود استفاده کند و هیئت مدیره با توجه با نظر کارشناسان داخل سیستم و بیرون سیستم رای خود را جهت اجرا و عدم اجرا پروژه اعلام می کند و اگر پروژه بتواند رای لازم را از مدیریت کسب کند به تیم حقوقی داد میشود تا عقد قرار داد لازم و بررسی مسائل حقوقی پروژه را انجام شود. بعد از اجرا تیم کنترل پروژه با نظرات و کنترل پروژه و ارائه گزارش به مدیریت، بخش مالی گزارشات مالی خود را به حسابرس داده و حسابرس بعد از بررسی صورت مالی تایید خود را به مجمع از طریق پنل کاربری اطلاع می دهد.